XLIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna przeszedł do historii!

W niedzielę, 12 maja b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano XLIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 86 uczestników. Po rozegraniu 9 rund P 10’+4” triumfował Krzysztof Chojnacki z Chrobrego Gniezno przed Nikolaiem Aliavdinem Hetmana Płock i Dawidem Niekrasiem Lipna Stęszew.

W poszczególnych kategoriach triumfowali:

Kobiety: Zuzanna Szeląg

Juniorki: Zuzanna Szeląg

Seniorzy 60+: Jerzy Kot

Juniorzy do lat 8: Mateusz Różański

Juniorzy do lat 10: Bruno Stachowiak

Juniorzy do lat 12: Jan Klimkowski

Juniorzy do lat 15: Jan Wojdak

Juniorzy do lat 18: Mikołaj Nowak 

ELO 2001-2200: Mikołaj Nowak 

ELO 1801-2000: Szymon Banach  

ELO 1601-1800: Marcel Butyrowski

ELO 1401-1600: Mikołaj Stachecki

ELO 1201-1400: Alan Jagodziński

ELO do 1200: Michał Rugała

Bez rankingu ELO: Feliks Nowak

Szkółka Szachowa MOK (do lat 18): Zuzanna Szeląg

Szkółka Szachowa MOK (do lat 15): Witold Lewandowski

Szkółka Szachowa MOK (do lat 12): Karol Stanisławski

Szkółka Szachowa MOK (do lat 10): Karol Szeszycki

Szkółka Szachowa MOK (do lat 8): Michał Górecki

Najlepszy student: Dawid Niekraś

Najlepszy zawodnik LKS Chrobry Gniezno: Krzysztof Chojnacki 

Najstarszy uczestnik: Zygmunt Kapeliński

Najmłodszy uczestnik: Ewa Szeszycka

 

Zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego oraz Szkółki Szachowej MOK uplasowali się na następujących pozycjach:

1 – Krzysztof Chojnacki

7 – Szymon Banach

10 – Paweł Musiałkiewicz

15 – Marcel Butyrowski

17 – Mirosław Sobczak

18 – Zuzanna Szeląg

19 – Emil Wiśniewski

20 – Kamil Żurawski

23 – Rafał Nowak

24 - Jan Wojdak

30 – Jerzy Łacina

31 – Alan Jagodziński

33 – Dawid Romański

36 – Zygmunt Kujawski

39 – Stanisław Borkowski

44 – Witold Lewandowski

45 – Karol Stanisławski

51 – Olaf Jagodziński

52 – Wojciech Kukorowski

53 – Jarosław Tomczykowski

54 – Mateusz Żurawski

57 – Agata Wesołowska

59 – Ewa Zagrodzka-Zamiar

60 – Mikołaj Gubała

61 – Marek Romański

62 - Karol Szeszycki

63 – Maciej Stanczewski

65 – Zygmunt Kapeliński

66 – Oskar Radwański

67 – Michał Górecki

68 - Anna Oszutowska

69 - Lena Frąckowiak

70 - Mikołaj Stróżyk

71 - Natasza Klimko

72 - Oliwier Radwański

75 – Tymoteusz Bakaj

76 – Michał Łacina

77 – Adam Wiśniewski

78 - Leon Szeszycki

79 - Aleksandra Łukasik

83 – Bartosz Kubasik

84 – Eryk Mularczyk

86 – Ewa Szeszycka

 

Turniej sędziował Tadeusz Agaciński w asyście Jana Kukorowskiego. Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Gniezna

Zobacz także:

Wyniki turnieju:

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga