Najbliższe turnieje: GP MOK - ??; GP EPM (GRUPA A, GRUPA B) - ??

Informacja o mistrzostwach w Sypniewie

Klasyfikacja GP EPM 2020 / Klasyfikacja GP MOK 2020 / Drużynowa

Komunikat GP Elpos-Prymus-MOK 2020 / Komunikat GP MOK 2020

Terminy turniejów obu GP zostaną podane w najbliższym czasie

Wyniki pierwszych tegorocznych turniejów GP Elpos-Prymus-MOK

W piątek, 24 stycznia b.r. odbyły się dwa turnieje w ramach GP Elpos-Prymus-MOK 2020. 

W  turnieju szachów szybkich P 10', przeznaczonym dla zawodników z rankingiem 1400-1900, udział wzięło 14 zawodników. Po rozegraniu sześciu rund okazało się, że dwaj zawodnicy: Karol Stanisławski i Oskar Radwański zgromadzili po 5 punktów przy identycznym wartościowaniu. Konieczna wiec była jednopartiowa (P 5') dogrywka, którą na swoją korzyść rozstrzygnął ten pierwszy i tym samym został zwycięzcą turnieju A. Trzecie miejsce zajął Maciej Stanczewski, zaś nagrodę dla najlepszej juniorki otrzymała Aleksandra Łukasik.

Natomiast w 7-rundowym turnieju B, rozegranym systemem kołowym ("każdy z każdym"), który przeznaczony był dla zawodników do rankingu 1399 wystąpiło 7 zawodników. Triumfował Krzysztof Ochotny przed Franciszkiem Błochowiakiem i Maciejem Pankowskim. Najlepszą juniorką okazała się Weronika Kulwińska.

Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach. Następny turniej z tego cyklu odbędzie się 6 marca o stałej porze.

Zobacz także:

Wyniki turnieju A

Wyniki turnieju B

Zdjęcia z turnieju