Najbliższe turnieje: GP MOK - ??; GP EPM (GRUPA A, GRUPA B) - ??

Informacja o mistrzostwach w Sypniewie

Klasyfikacja GP EPM 2020 / Klasyfikacja GP MOK 2020 / Drużynowa

Komunikat GP Elpos-Prymus-MOK 2020 / Komunikat GP MOK 2020

Terminy turniejów obu GP zostaną podane w najbliższym czasie

Mistrzostwa w rozwiązywaniu zadań szachowych

W niedzielę, 26 stycznia b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się interesująca impreza szachowa: Międzynarodowy konkurs rozwiązywania zadań szachowych - XVI International Solving Contest.

Zawody przeprowadzono w dwóch oddzielnych grupach: młodzieżowej, do lat 13 i seniorskiej. Uczestnicy w kategorii juniorskiej mieli do rozwiązania 6 zadań, dysponując czasem 120 minut, zaś w kategorii seniorskiej - 12 zadań w czasie 240 minut. Za każde zadanie można było zdobyć 5 punktów. W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decydował krótszy czas rozwiązania.

W kategorii seniorów triumfował Bartosz Świątek z Poznania - 53,5 punktów, przed zawodnikiem Chrobrego Witoldem Lewandowskim - 18,5 punktów oraz ex aequo Antonim i Krzysztofem Prusami z Trzemeszna.

W kategorii młodzieżowej najlepszym okazał się Karol Stanisławski z Chrobrego - 22 punkty przez Mateuszem Różańskim z Biskupic Wielkopolskich i Michałem Góreckim z Chrobrego - obaj po 5 punktów.

Organizatorem imprezy oraz koordynatorem mistrzostw ze strony International Solving Contest był Szymon Banach.

Tymczasem duży sukces w rozwiązywaniu zadań szachowych odniósł zawodnik Chrobrego Krzysztof Raczyński, który w ogólnopolskim konkursie "SzachMaks" w kategorii uczniów trzecich klas LO okazał się najlepszy.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki ISC w Gnieźnie:

Kategoria II:


Kategoria III:

 

Zdjęcia z imprezy

Strona konkursu "SzachMaks"