Dobry występ juniorów Chrobrego w Kaliszu

Z dobrej strony zaprezentowali się juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w sobotę i niedzielę, 4 i 5 lutego b.r. brali udział w pierwszym zjeździe III i IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów rozegranym w Kaliszu.

Pierwszy zespół Chrobrego reprezentował Gniezno w rozgrywkach III ligi i jako debiutant w silnej stawce 10 trzecioligowych drużyn spisał się bardzo dobrze. Z 5 rozegranych meczów nasi młodzi szachiści wygrali 3, natomiast w dwóch ponieśli nieznaczne porażki:

KTSW II Kalisz - Chrobry I Gniezno 2-4

Chrobry I Gniezno - UKS Goniec Kostrzyn Wielkopolski 4-2

UKS Smecz Konin - Chrobry I Gniezno 4-2

Chrobry I Gniezno - UMKS Na Pięterku II Poznań 2,5-3,5

LKS Piast Śrem - Chrobry I Gniezno  2,5-3,5

Punkty dla gnieźnian na poszczególnych szachownicach zdobyli: Szymon Banach - 4, Marek Nawrocki - 0,5, Karol Nawrocki - 3, Piotr Kamiński - 3, Joanna Fedan - 3,5, Zuzanna Szeląg - 2 (wszyscy z 5 partii). Po rozegraniu 5 z 9 rund nasi juniorzy plasują się na 4 pozycji. Awans do II ligi uzyskają trzy najlepsze drużyny III ligi.

Natomiast II zespół Chrobrego zadebiutował w rozgrywkach IV ligi, w której występuje 21 wielkopolskich drużyn. Nasi młodzi zawodnicy nie zawiedli i podobnie jak starsi koledzy z pierwszego zespołu wygrali 3 z 5 meczów:

UKS Goniec II Kostrzyn Wielkopolski - Chrobry II Gniezno 0-6

Chrobry II Gniezno - UKS Sokół I Włoszakowice 1-5

KTSW VI Kalisz - Chrobry II Gniezno 0,5-5,5

Chrobry II Gniezno - KS Lech WSUS Poznań 3,5-2,5

Chrobry II Gniezno - KTSW III Kalisz 0,5-5,5

Punkty dla gnieźnian na poszczególnych szachownicach zdobyli: Szymon Dopierała - 2, Jakub Pogodziński - 3, Wojciech Doberschütz - 4, Antoni Kamiński - 1,5, Edyta Nawrocka - 3,5, Dorota Doberschütz - 2,5 (wszyscy z 5 partii). Po rozegraniu 5 z 9 rund II zespół Chrobrego zajmuje 7 miejsce. W rozgrywkach IV ligi awans uzyskują dwa najlepsze zespoły.

Drugi (i ostatni) zjazd w rozgrywkach III I IV ligi odbędzie się także w Kaliszu na przełomie marca i kwietnia b.r.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki rozgrywek III WLJ (I zjazd)

Szczegółowe wyniki rozgrywek IV WLJ (I zjazd)

Zdjęcia z I zjazdu III i IV WLJ w Kaliszu