Wyniki II turnieju Grand Prix "Szachy na basenie"

W sobotę, 21 kwietnia b.r. rozegrano drugi z zaplanowanych czterech turniejów Grand Prix o Puchar Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka i Rekreacji "Szachy na basenie" 2012. Na starcie stanęło 53 szachistów z Gniezna, Żydowa, Marzenina i Dobiejewa. Frekwencję tę należy postrzegać jako bardzo wysoką, zważywszy na fakt uczestnictwa sporej grupy gnieźnieńskich juniorów w rozgrywanym w tym czasie Półfinale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Koninie. Rywalizację przeprowadzono na dystansie 7 rund, w których każdy z graczy dysponował po 15 minut na rozegranie partii. Zwycięstwo odniósł Jan Kujawski, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Emila Wiśniewskiego - 6 punktów oraz Kazimierza Kujawskiego - 5,5 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4 Piotr Czapliński, 5 Paweł Nawrocki - obaj po 5,5 punktów, 6 Jarosław Orczykowski, 7 Tomasz Orczykowski, 8 Tomasz Kuc, 9 junior Igor Ryczkowski - wszyscy po 5 punktów, 10 Mirosław Sobczak - 4,5 punktów. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek turnieju triumfowała Ewa Zamiar - 4,5 punktów, która wyprzedziła Lidię Stelmaszyk i juniorkę Paulinę Kałużną z Hetmana Żydowo - obie po 4 punkty. W klasyfikacji juniorów do lat 10 najlepszym okazał się Mateusz Żurawski - 4,5 punktów, wyprzedzając Szymona Walkowiaka - 3,5 punktów oraz Jana Kukorowskiego - 3 punkty. Wśród juniorów do lat 14 zwyciężył Igor Ryczkowski - 5 punktów przed Kamilem Żurawskim i Mateuszem Ejsakiem z Iskry Marzenin - obaj po 4 punkty. W gronie najstarszych juniorów, do lat 18, rywalizację wygrała Paulina Kałużna, która wyprzedziła Artura Siejaka z Iskry Marzenin - oboje po 4 punkty i Kamila Krasińskiego z Żydowa - 3,5 punktów.

 

Organizatorami imprezy był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki II GP "Szachy na basenie" 2012 21.04.2012 r.

Klasyfikacja generalna GP "Szachy na basenie" 2012 po II turniejach

Zdjęcia z turnieju (po otrzymaniu. osoby robiące zdjęcia prosimy bardzo o ich nadsyłanie na mailowy adres klubowy)