I Internetowy Turniej z cyklu GP o Koronę Chrobrego [LINK]

Wszystkieimprezy oraz zajęcia szachowe zostają wstrzymane do odwołania!

Najbliższe turnieje: GP MOK - 13. marca; GP EPM - 20. marca

Klasyfikacja GP EPM 2020 / Klasyfikacja GP MOK 2020 / Drużynowa

Komunikat GP Elpos-Prymus-MOK 2020 / Komunikat GP MOK 2020

Dwumecz Gniezno - Pszczyna na 16 szachownicach!

W sobotnie przedpołudnie, 17 sierpnia b.r. na terenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano towarzyski dwumecz Gniezno - Pszczyna na 16 szachownicach, tempem po 25 minut dla zawodnika na całą partię. Pierwszy mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu pszczyńskiego w stosunku 10-6, natomiast w rewanżu zanotowano remis 8-8. Zatem po zliczeniu punktów w dwumeczu triumfowała ekipa Pszczyny 18-14. Należy zaznaczyć, że szachiści ze Śląska gościli w Pierwszej Stolicy przez okres dwóch tygodni w ramach wakacyjnego obozu szachowego. W tym czasie uczestniczyli w organizowanych w Gnieźnie imprezach szachowych oraz zwiedzali nasze miasto i jego okolice. Organizator wyjazdu i zarazem prezes Śląskiego Związku Szachowego Paweł Więcek, dziękując za dobre warunki pobytu i miłą atmosferę w czasie sportowej rywalizacji, wyraził nadzieję na zacieśnienie kontaktów między szachistami Gniezna i Pszczyny.

 

Zobacz także:

Wyniki dwumeczu Gniezno - Pszczyna na chessarbitrze

Szczegółowe wyniki dwumeczu Gniezno - Pszczyna oraz zdjęcie obu zespołów