I Internetowy Turniej z cyklu GP o Koronę Chrobrego [LINK]

Wszystkieimprezy oraz zajęcia szachowe zostają wstrzymane do odwołania!

Najbliższe turnieje: GP MOK - 13. marca; GP EPM - 20. marca

Klasyfikacja GP EPM 2020 / Klasyfikacja GP MOK 2020 / Drużynowa

Komunikat GP Elpos-Prymus-MOK 2020 / Komunikat GP MOK 2020

Relacja Zuzanny Szeląg z Polanicy-Zdroju

Miło nam zaprezentować relację Zuzanny Szeląg z pobytu w Polanicy-Zdroju, podczas którego uczestniczyła w tradycyjnym memoriale Akiby Rubinsteina oraz obozie Wielkopolskiej Kadry Juniorów: W dniach 16-25 sierpnia przebywałam w Polanicy-Zdroju, gdzie brałam udział w 49. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina. Oprócz mnie w turnieju brało udział siedmioro juniorów z Wielkopolski. Naszą opiekunką była Jagoda Gołek, a trenerem mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. Codziennie solidne przygotowaliśmy się do partii oraz analizowaliśmy partie już rozegrane. Grałam w grupie D, liczącej 104 zawodników i miałam 75 numer startowy. Ostatnią partię (transmitowaną na żywo w Internecie) miałam okazję grać z wyżej notowanym zawodnikiem z Francji. Udało mi się ją wygrać. W sumie zdobyłam 5 punktów i ostatecznie zajęłam 43 miejsce. Wyjazd bardzo mi się podobał. Była fajna atmosfera. W wolnym czasie zwiedzaliśmy okolice, graliśmy w piłkę i badmintona. Może uda mi się tam pojechać za rok.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki 49. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina - grupa D, Polanica-Zdrój 16-25.08.2013 r.

Relacja ze strony Wielkopolskiego Związku Szachowego