Pierwszy styczniowy blitz za nami

W piątek, 13 stycznia odbył się turniej szachów błyskawicznych z cyklu Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Zawody, które na starcie zgromadziły 9 uczestników, rozegrane zostały na dystansie 7 podwójnych rund, tempem 5 minut na zawodnika. Zwycięstwo z dorobkiem 11,5 punktów odniósł Szymon Banach, który wyprzedził Pawła Nawrockiego – 11,5 punktów i Karola Nawrockiego – 9,5 punków.

Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach.

Piątkowy blitz był ostatnim, zaległym turniejem ubiegłorocznego cyklu i tym samym zakończyła się XVIII edycja GP o Puchar Dyrektora MOK w szachach błyskawicznych. Do klasyfikacji końcowej brano pod uwagę punkty zdobyte przez zawodnika w 16 najlepszych turniejach. W XVIII edycji Grand Prix triumfował Paweł Nawrocki, który zgromadził 313,5 punktów. Drugie miejsce zajął Karol Nawrocki – 290,5 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się Szymon Banach – 217 punktów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Wiesław Banach, Dawid Romański, Kamil Żurawski, Emil Wiśniewski, Mirosław Sobczak, Mateusz Żurawski i Piotr Kamiński. W rozgrywkach szachów błyskawicznych wzięło udział 36 osób.