Awans rezerw Chrobrego do Wielkopolskiej III Ligi Seniorów

W niedzielę, 29 kwietnia w Kaliszu odbył się zjazd kończący tegoroczne rozgrywki Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów, w której udział brały drużyny Chrobrego II, III i IV. Podczas kaliskiego zjazdu rozegrano dwie ostatnie rundy, które decydowały o ostatecznym układzie tabeli. Odnosząc dwa zwycięstwa z silnymi zespołami M-G UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce i KTSW Kalisz (odpowiednio 3-2 i 3,5-1,5), prowadzący w rozgrywkach zespół Chrobrego II zachował prowadzenie i tym samym nie zmarnował szansy awansu do Wielkopolskiej III Ligi Seniorów. W jedenastu rozegranych rundach nasz zespół odniósł 10 zwycięstw, a w  1 zanotował remis. Punkty dla gnieźnian zdobywali: Ryszard Kujawski – 3 z 8 partii, Jan Kujawski – 7 z 7 (!), Piotr Czapliński – 8,5 z 11, Emil Wiśniewski – 5 z 7, Szymon Banach – 8 z 11 (najlepszy rezultat punktowy na 4 szachownicy), Lidia Stelmaszyk – 9 z 11.

Pozostałe dwie drużyny Chrobrego grały z mniejszym powodzeniem i w turniejowej tabeli zajęły miejsca 11 i 12, gromadząc na swoich kontach po 5 meczowych punktów. Warto jednak zaznaczyć, że w ekipach tych wystąpiło wielu juniorów oraz zawodników z niewielkim doświadczeniem w konfrontacji z seniorami zaprawionymi w ligowych bojach. Punkty dla Chrobrego III zdobywali: Przemysław Doberschütz – 3, Tomasz Orczykowski – 4, Jarosław Orczykowski – 0,5, Wojciech Doberschütz – 4,5, Zuzanna Szeląg – 4 (wszyscy z 11 partii). Dla Chrobrego IV punktowali: Piotr Grzelachowski – 4,5 z 10, Wiesław Adamczyk – 0 z 5, Kazimierz Kujawski – 0,5 z 7, Jaromir Dziel – 2,5 z 3, Karol Nawrocki – 2,5 z 9, Marek Nawrocki 2,5 z 6, Jakub Pogodziński – 0 z 4.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów 2012