Bardzo dobry występ juniorów Chrobrego II w Kaliszu!

Bardzo udanie zainaugurowali młodzi szachiści Chrobrego II rozgrywki Wielkopolskiej IV ligi Juniorów, które w mijający weekend rozpoczęły się w Kaliszu. W rozegranych pierwszych pięciu meczach nasi juniorzy odnieśli cztery zwycięstwa, zaś w jednym ponieśli nieznaczną porażkę. Tym samym zgromadzili dotąd 8 punktów i zajmują 3 miejsce. Choć awans do III ligi uzyskują dwie najlepsze drużyny, to pamiętać należy, że kilka czołowych zespołów startujących w rozgrywkach IV ligi najprawdopodobniej nie będzie mogło owego awansu uzyskać (wynika to z regulaminu, który mówi, iż w rozgrywkach III ligi juniorów nie może występować więcej niż jedna drużyna z tego samego klubu, a w trwających obecnie rozgrywkach III ligi juniorów uczestniczy już kilka ekip mających drużyny rezerwowe, występujące także w IV lidze). Zatem szansa awansu naszej drużyny do III ligi jest bardzo realna. Drugi i zarazem ostatni zjazd ligi odbędzie się także w Kaliszu już w najbliższy weekend. Punkty dla Chrobrego II zdobyli: Wojciech Doberschütz – 2,5 z 3 partii, Jakub Pogodziński – 0 z 2, Kamil Żurawski – 3,5 z 5, Dawid Romański – 4 z 5, Antoni Kamiński – 5 z 5!, Edyta Nawrocka – 4 z 5, Dorota Doberschütz 2,5 z 5. Opiekunami naszych młodych zawodników byli oprócz rodziców Mirosław Sobczak oraz Emil Wiśniewski.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów, Kalisz 9-17.02.2013 r.