Bardzo dobry występ juniorów Chrobrego w Żydowie

W sobotę, 20 października b.r. w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie odbył się III Papierski Turniej Szachowy, w którym udział wzięło ponad 40 juniorów z kilku wielkopolskich klubów, podzielonych na dwie grupy w zależności od posiadanej kategorii szachowej. Wśród uczestników była siedmioosobowa ekipa juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W turnieju B, przeznaczonym dla szachistów legitymujących się III lub IV kategorią zwycięstwo odniósł zawodnik Chrobrego Kamil Żurawski – 6,5 punktów, zaś jego klubowy kolega Dawid Romański zakończył zawody z dorobkiem 4,5 punktów, co pozwoliło mu uplasować się na miejscu 3. Z bardzo dobrej strony pokazał się także 8-letni Mateusz Żurawski, który również zgromadził 4,5 punktów i zajął miejsce 6. Pozostali gnieźnianie zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 12 Mikołaj Poremski – 3,5 punktów, 13 Alan Kajdaniak – 3 punkty, 21 Wojciech Kukorowski – 1 punkt. Natomiast w turnieju C, dla posiadaczy V kategorii i zawodników bez kategorii bardzo dobrze zaprezentował się jedyny zawodnik Chrobrego w tej grupie Jan Kukorowski, który po zdobyciu 5 punktów wywalczył wysokie 4 miejsce.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju B (III i IV kat)

Szczegółowe wyniki turnieju C (V i b.k.)

Zdjęcia nadesłane przez Witolda Żurawskiego