Blitz na szachach ogrodowych

W sobotę, 20 września w ramach festynu piwnego MOKTOBERFEST odbył się po raz pierwszy w Gnieźnie turniej błyskawiczny (P 5′) na szachach ogrodowych. W zawodach rozegranych systemem pucharowym (przegrywający odpada) wzięło udział dziesięciu miłośników królewskiej gry. Zwycięstwo – po zaciętej walce do ostatniej sekundy finału – odniósł Piotr Kamiński, który otrzymał okazały puchar. Oto wyniki poszczególnych partii:

 

Runda wstępna:

Szymon Dopierała – Emilia Świtalska 1-0

Krzysztof Matysiak – Maksymilian Łepski 1-0

Ćwierćfinały:

Emil Wiśniewski – Szymon Dopierała 1-0

Marek Nawrocki – Kamil Żurawski 1-0

Piotr Kamiński – Krzysztof Matysiak 1-0

Karol Nawrocki – Wojtek Kukorowski 1-0

Półfinały:

Marek Nawrocki – Emil Wiśniewski 1-0

Piotr Kamiński – Karol Nawrocki 1-0 (po dogrywce)

Finał:

Piotr Kamiński – Marek Nawrocki 1-0

Zobacz także:

Relację TV Gniezno

Zdjęcia z turnieju „Blitz na szachach ogrodowych”