Blitz w Kolegium Europejskim o Puchar Dyrektora MOK

W piątek, 23 września b.r. w Kolegium Europejskim w Gnieźnie odbył się Turniej Szachów Błyskawicznych o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Zawody stanowiły imprezę towarzyszącą rozgrywanych w dniach 19-25 września b.r. Eliminacji Strefowych do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików. W stawce 50 uczestników rywalizowało liczne grono najlepszych młodych adeptów królewskiej gry z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego oraz zawodnicy organizatora turnieju – miejscowego Chrobrego Gniezno.

Po rozegraniu 11 rund tempem 3 minuty + 2 sekundy na ruch, w klasyfikacji generalnej triumfował nieoczekiwanie, aczkolwiek w pełni zasłużenie 11-letni Filip Łuczak z Hetmana-Politechniki Koszalińskiej Koszalin. Wyprzedził on Krzysztofa Szadkowskiego ze Smecza Konin oraz Szymona Banacha z Chrobrego Gniezno – wszyscy po 8,5 punktów. W klasyfikacji OPEN do lat 9 najlepszym okazał się Jan Klimkowski ze Smecza Konin – 6,5 punktów, który wyprzedził Kamila Łabędzkiego z Szacha Gryfice – 5 punktów oraz Miłosza Świderskiego z UKS Kościelec – 4,5 punkty. W grupie do lat 11 zwycięzcą został oczywiście najlepszy w klasyfikacji generalnej Filip Łuczak, który wyprzedził Macieja Szafrańskiego z UKS Kościelec – 6,5 punktów i Pawła Kossowskiego z Gryfa Szczecin – 6 punktów. W klasyfikacji OPEN do lat 13 triumfował Szymon Skurniak z KTS Kalisz – 7,5 punktów, który wyprzedził Kamila Chaczyńskiego z Korony Zakrzewo – 6,5 punktów i Jagodę Bieńko z Hetmana-Politechniki Koszalińskiej Koszalin – 6 punktów. Ta ostatnia okazała się najlepszą w klasyfikacji dziewcząt do lat 13, wyprzedzając Martę Tomczak z Wieniawy Leszno – 6 punktów i Agnieszkę Polakowską z Hetmana-Politechniki Koszalińskiej Koszalin – 5,5 punktów. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak w towarzystwie prezesa Chrobrego Gniezno Emila Wiśniewskiego oraz instruktora merytorycznego MOK Roberta Bidzińskiego wręczył zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji pamiątkowe statuetki. Turniej, którego znaczą część partii śledzić można było podczas transmisji on-line, sprawnie sędziował Maciej Cybulski.

Zobacz także:

Wyniki turnieju szachów blyskawicznych w Kolegium Europejskim

Zdjęcia z turnieju autorstwa Wiesława Banacha