Chrobry II zwyciężył w Wielkopolskiej III Lidze Juniorów i awansował do ogólnopolskich rozgrywek II ligi!

W weekend, 15-16 lutego b.r. odbył się w Ostrowie Wielkopolskim drugi i zarazem ostatni zjazd Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów, w których udział brały trzy drużyny Chrobrego.

Występujący w III lidze zespół Chrobrego II zgromadził 16 punktów meczowych i w stawce 10 zespołów zakończył rywalizację na pierwszym miejscu, uzyskując awans do ogólnopolskich rozgrywek II ligi juniorów, które w tym roku odbędą się w Sypniewie, w dniach od 27 czerwca do 5 lipca. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Jan Kukorowski – 4,5 z 6 partii, Witold Lewandowski – 7 i indywidualnie złoty medal na II szachownicy, Mateusz Żurawski – 3 z 3 partii, Oskar Radwański – 4,5, Mikołaj Gubała – 3, Marta Tomczak – 7 i indywidualnie srebrny medal na V szachownicy, Anna Oszutowska – 7 i indywidualnie srebrny medal na VI szachownicy.

Normy na pierwszą kategorię szachową wypełnili Witold Lewandowski i Anna Oszutowska, a na drugą Oskar Radwański.

Natomiast w IV lidze wystąpiły ekipy Chrobrego III i Chrobrego IV. W stawce 22 drużyn Chrobry III uplasował się na 4 miejscu z dorobkiem 12 punktów, zaś Chrobry IV na 8, gromadząc 9 „oczek”. Z 9 rozegranych partii punkty dla Chrobrego III zdobyli: Mateusz Żurawski – 6 z 6 partii, Michał Górecki – 6, Filip Witkowski – 1 z 3 partii, Karol Szeszycki – 6, Leon Szeszycki – 2, Aleksandra Łukasik – 6 i indywidualnie brązowy medal na V szachownicy, Natalia Berlik – 3; natomiast dla Chrobrego IV: Stanisław Borkowski – 7 i indywidualnie brązowy medal na I szachownicy, Maciej Stanczewski – 5, Tymoteusz Bakaj – 2 z 3 partii, Adam Wiśniewski – 5,5, Oliwier Radwański – 2,5 z 6 partii, Magdalena Pietrzak – 5,5, Julia Pietrzak – 3,5.

Trenerem i opiekunem naszych ekip w Ostrowie był Mirosław Sobczak.

Zobacz także:

Wyniki Wielkopolskiej III Ligi Juniorów

Wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów gr. B

Zdjęcia z Ostrowa