Chrobrzacy grali w Sępólnie Krajeńskim i Wapnie

W majowy „długi weekend” odbyło się wiele imprez, w których rywalizować mogli miłośnicy królewskiej gry. W dwóch z nich wystąpili reprezentanci gnieźnieńskiego Chrobrego. 

W niedzielę 1 maja, w Sępólnie Krajeńskim odbył się „Otwarty Błyskawiczny Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja” (11 rund tempem 3’+2”). W stawce 27 uczestników triumfował Andrei Maksimenko Jr, zaś w klasyfikacji juniorów zwyciężył Alan Jagodziński przed swoim bratem Olafem. 

Wyniki turnieju

Zdjęcie nadesłane przez Adama Jagodzińskiego 

 

Natomiast we wtorek, 3 maja odbył się w Wapnie tradycyjny turniej o nazwie „XXIV PITS” (9 rund tempem 10’+5”). W stawce 85 zawodników wystąpiło liczne grono reprezentantów Chrobrego, którzy zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 

2 – Karol Stanisławski – I miejsce w klasyfikacji juniorów 

6 – Jan Wojdak 

13 – Rafał Nowak 

15 – Krzysztof Chojnacki 

38 – Andrei Maksimenko Jr

39 – Łukasz Nowak

43 – Michał Górecki – III miejsce w klasyfikacji juniorów

65 – Cyprian Wolek 

72 – Marek Romański 

Wyniki turnieju https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5631541657993216 

Zdjęcia nadesłane przez Łukasza Góreckiego