„Chrobrzacy” triumfują w Poznaniu i Wągrowcu!

Z bardzo dobrze zaprezentowali się w miniony weekend zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy brali udział w turniejach rozgrywanych w Poznaniu i Wągrowcu. 

W zorganizowanym w stolicy Wielkopolski w dniach 4 i 5 czerwca turnieju szachów klasycznych „Szachowi Giganci” z udziałem 16 szachistów pewne zwycięstwo z kompletem 5 punktów odniósł Mirosław Sobczak. Na 6 miejsu z dorobkiem 3 punktów rywalizację zakończył Jan Kukorowski, zaś na 12 Paulina Kałużna – 2 punkty. 

Natomiast w niedzielę, 5 czerwca odbył się w Wągrowcu otwarte mistrzostwa tego miasta w grze błyskawicznej (P 5′). W stawce 33 szachistów cenne zwycięstwo zarówno w klasyfikacji generalnej jak i juniorskiej odniósł Karol Nawrocki, który zgromadził 10 punktów z 11 partii. Na  wysokim 4 miejscu zawody zakończył Dawid Romański – 8 punktów, na 14 Zuzanna Szeląg, która jednocześnie była najwyżej sklasyfikowaną kobietą – 6 punktów, a na 22 Marek Romański – 5 punktów. 

Zobacz także: 

Wyniki turnieju „Szachowi Giganci” – Poznań, 4-5.06.2016 roku

Zdjęcia z Poznania nadesłane przez Mirosława Sobczaka

Wyniki i zdjęcia z Wągrowca nadesłane przez Krzysztofa Szeląga

Relacja z Wągrowca na profiliu fb Chrobrego Gniezno