Dobiegły końca tegoroczne rozgrywki Grand Prix Elpos-Prymus-MOK

W piątek, 8 listopada b.r. odbył się w Językowej Szkole Podstawowej Prymus ostatni turniej dla dzieci z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2019, po którym podsumowano całe tegoroczne rozgrywki. 

Turniej, w którym udział wzięło 19 adeptów królewskiej gry przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund. Zwycięstwo w kategorii wiekowej powyżej dziesiątego roku życia odniósł z kompletem 6 punktów Karol Stanisławski, który wyprzedził Nateszę Klimko – 5 punktów i Oskara Radwańskiego – 4 punkty. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Karol Szeszycki, który wyprzedził Aleksandrę Łukasik i Annę Oszutowską – wszyscy po 4 punkty. W grupie wiekowej do lat ośmiu na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Michał Górecki – 3,5 punktów przed Oliwierem Radwańskim i Franciszkiem Błochowiakiem – oboje po 3 punkty.

Po podliczeniu punktacji w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix wręczono puchary dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie powyżej dziesięciu lat najlepszym okazał się Karol Stanisławski przed Mikołajem Gubałą i Leną Frąckowiak, która otrzymała również nagrodę dla najlepszej juniorki. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfowała Anna Oszutowska (nagroda dla najlepszej juniorki w tej grupie wiekowej), wyprzedzając Aleksandrę Łukasik i Karola Szeszyckiego. Natomiast w najmłodszej grupie, do lat ośmiu zwycięstwo przypadło Oliwierowi Radwańskiemu, który w pokonanym polu zostawił Michała Góreckiego i Leona Szeszyckiego. W rywalizacji najmłodszych dziewczynek triumfowała Ewa Szeszycka.

Organizatorzy cyklu podziękowali w imieniu dzieci sponsorom, którymi byli: Firma Usługowo-Produkcyjna ELPOS, Językowa Szkoła Podstawowa PRYMUS i Miejski Ośrodek Kultury, a także darczyńcom słodyczy i gadżetów. Turnieje tegorocznej GP sprawnie sędziował Szymon Banach.

Zobacz także:

Wynki ósmego turnieju

Wyniki klasyfikacji generalnej

Zdjęcia autorstwa Emila Wiśniewskiego

Zdjęcia autorstwa Szymona Banacha

Zdjęcia autorstwa Łukasza Góreckiego