Dobiegły końca tegoroczne rozgrywki Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 lutego b.r. w salach gnieźnieńskiego „Medyka” odbył się drugi i zarazem ostatni zjazd Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów w szachach klasycznych.

Łącznie w obu ligowych rozgrywkach rywalizowało ponad stu adeptów królewskiej gry z takich ośrodków jak Poznań, Kalisz, Ostrów, Konin, Rawicz, Jarocin, Kostrzyn Wielkopolski, Ślesin, Kościelec oraz Gniezno. W III lidze zwyciężyła drużyna OTSz Ostrów Wielkopolski, która tym samym wywalczyła bezpośredni awans do ogólnopolskich rozgrywek II ligi juniorów. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Chrobrego II Gniezno, a na trzecim AZS Politechnika Poznańska Poznań. Spośród zawodników Chrobrego złote medale za najlepszy wynik indywidualny otrzymali dwaj juniorzy młodsi: na III szachownicy Jacek Miętkiewicz, który potwierdził wysoki poziom gry i okrasił swój sukces wypełnieniem normy na I kategorię szachową,  zaś na IV szachownicy Jan Kukorowski, który jednocześnie wypełnił normę na II kategorię. Drugą kategorię szachową zdobyła także Edyta Nawrocka.

 

Natomiast w IV lidze triumfował zespół Gambitu Ślesin, który wyprzedził drużyny KTS IV Kalisz oraz Chrobrego III Gniezno. Występujący również w tych w tych rozgrywkach młody zespół Chrobrego IV Gniezno zakończył rywalizację na miejscu 8. Tutaj złoty medal za zwycięstwo na szachownicy juniorki młodszej otrzymała Maria Kamińska z Chrobrego, która również zdobyła III kategorię.

Organizatorem obu zjazdów III i IV ligi był Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów III ligi czuwali sędziowie – Magdalena Judek i Piotr Przybylski, zaś w IV Mirosław Sobczak i Szymon Banach.