Dobra frekwencja podczas drugiego turnieju mikołajkowego

Aż 59 młodych adeptów królewskiej gry zgromadziło się w czwartkowe popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury, aby rozegrać drugi z zaplanowanych turniejów mikołajkowych.

Tym razem w 6-rundowym turnieju rozegranym tempem po 10 minut na zawodnika rywalizowały dzieci urodzone w latach 2004-2008. Z dorobkiem 5,5 punktów zwyciężył zawodnik LKS Chrobry Gniezno i uczeń JSP Prymus Gniezno Tymoteusz Bakaj. Wyprzedził on Lenę Frąckowiak z Chrobrego Gniezno (SP 6), która jednocześnie okazała się najlepszą juniorką. Trzeci był Mikołaj Gubała z Chrobrego (ZS-G Szczytniki Duchowne) – oboje 5 punktów. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki podarunek przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, zaś najlepsi okolicznościowe puchary ufundowane przez Językową Szkołę Podstawową PRYMUS w Gnieźnie. Turniej sprawnie sędziował Emil Wiśniewski. 

Zobacz także:

Wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego – Gniezno, 7.12.2017 r.

Zdjęcia autorstwa Beaty Orczykowskiej