Dobry występ drużyny Chrobrego w finale „Złotej Wieży”

Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna Chrobrego Gniezno w Finale 58. Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”, stanowiącego Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. 

W zawodach rozegranych w dniach 8-12 czerwca b.r. w nadmorskim Mielnie nasza ekipa uplasowała się w stawce 23 drużyn na wysokim 5 miejscu. Gnieźnieński zespół odniósł 5 zwycięstw, dwukrotnie zremisował i poniósł dwie porażki. Podkreślić należy, że do brązowego medalu zabrakło niewiele (zwycięstwa w zremisowanym 2-2 meczu ostatniej rundy). W dziewięciorundowym turnieju punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 5,5, Jan Kujawski – 0 z 2 partii, Krzysztof Raczyński – 6,5, Zuzanna Szeląg – 6, Mirosław Sobczak – 2 z 7 partii. Miłym akcentem podczas uroczystości zakończenia mistrzostw było uhonorowanie Jana Kujawskiego medalem 70-lecia LZS.

Zobacz także: 

Wyniki Finału 58. Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” – Mielno, 8-12.06.2016 roku. 

Zdjęcia z Mielna nadesłane przez Mirosława Sobczaka