Dobry występ szachistów Chrobrego w rozgrywkach II ligi seniorów

Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna Chrobrego Gniezno w rozgrywkach szachowej II ligi seniorów, które w dniach 1-9 września b.r. zorganizowano w nadmorskich Łazach.

W gronie 32 zespołów nasza ekipa wywalczyła wysokie, 14 miejsce odnosząc pięć zwycięstw oraz ponosząc cztery porażki. Awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi wywalczyły faworyzowane zespoły KSz Warsaw Sharks Warszawa, TS Wisły Kraków oraz UKS Hetmana Częstochowa. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Jan Musiałkiewicz 5,5, Łukasz Bardeli 4,5 – obaj z 9 partii, Wiesław Banach 1 z 7 partii, Rafał Nowak 4 z 8, Adam Dźwikowski 2,5 z 6, Jan Kujawski 3 z 6, Jagoda Gołek 5,5 z 9. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobry występ wypożyczonego z UKS Na Pięterku Poznań,17-letniego Jana Musiałkiewicza, który grając na I szachownicy godnie zastąpił nieobecnego w tym roku w drużynie Chrobrego Vaidasa Sakalauskasa (pełnił w tym czasie obowiązki trenera litewskiej kadry kobiet na olimpiadzie szachowej w Turcji). Grając w większości partii z dużo bardziej renomowanymi zawodnikami, którzy legitymowali się wyższymi rankingami, nowy nabytek Chrobrego zaprezentował bardzo dojrzałą grę oraz dobrą skuteczność.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki II ligi seniorów

Zdjęcia z II ligi seniorów Łazy 1-9.09. 2012

Turniej blitza w Łazach