Dobry występ zawodników Chrobrego w Kętrzynie

Z dobrej strony zaprezentowali się szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w dniach 27-30 grudnia b.r. uczestniczyli w XVI Kętrzyńskim Festiwalu Szachowym.

W 9-rundowym turnieju B, przeznaczonym dla juniorów do lat 12, pewne zwycięstwo z dorobkiem 8 punktów odniósł Wojciech Kukorowski. Nasi pozostali juniorzy w stawce 24 zawodników uplasowali się na następujących pozycjach: 5 Mateusz Żurawski – 5,5 punktów, 10 Maksymilian Łepski, 11 Aleksander Łepski – obaj po 5 punktów. Warto zwrócić uwagę na dobry występ Maksymiliana, którego dobra gra znalazła odzwierciedlenie w wypełnionej normie na III kategorię szachową.

 

Natomiast w 9-rundowym turnieju głównym festiwalu (open A), który na starcie zgromadził 69 zawodników wystąpiło pięciu szachistów gnieźnieńskich, którzy zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 8 Szymon Banach – 6 punktów, 16 Mirosław Sobczak, 21 Jacek Miętkiewicz (który był najlepszy w klasyfikacji juniorów do lat 12) – obaj po 5,5 punktów, 49 Jan Kukorowski – 4 punkty, 59 Kamil Żurawski – 3 punkty.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki XVI Kętrzyńskiego Festiwalu Szachowego (open A) – Kętrzyn, 27-30.12.2013 r.

Szczegółowe wyniki XVI Kętrzyńskiego Festiwalu Szachowego (open B) – Kętrzyn, 27-30.12.2013 r.

Zdjęcia z Kętrzyna (po otrzymaniu)