Drugi zjazd szachowej ekstraligi za nami!

W dniach 4-6 września b.r. rozegrano w Katowicach drugi zjazd szachowej ekstraligi. 

Występująca w tych prestiżowych rozgrywkach drużyna bezokularów.pl Chrobry Gniezno udała się do stolicy Górnego Śląska wzmocniona Zbynkiem Hrackiem, doświadczonym arcymistrzem z Czech, oraz legitymującym się tytułem mistrza FIDE Grzegorzem Nasutą. Nasza ekipa po zaciętych i wyrównanych bojach poniosła niestety trzy porażki. Żałować można zwłaszcza przegranych w najmniejszym wymiarze z faworyzowaną drużyną Stilonu Gorzów oraz ze złożonym wyłącznie z renomowanych arcymistrzów zespołem Baszty Żnin. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Zbynek Hracek – 1,5,  Rafał Lubczyński – 1,5, Grzegorz Nasuta – 1, Krzysztof Chojnacki – 0 z 1 partii, Jan Musiałkiewicz – 1,5, Paweł Musiałkiewicz – 0 z 2 partii, Joanna Worek – 1. Po rozegraniu 6 rund bezokularów.pl Chrobry Gniezno plasuje się na bezpiecznym 8 miejscu. Ostatni zjazd ekstraligi odbędzie się w dniach 2-4 października b.r. we Wrocławiu. 

Zobacz także: 

Strona ekstraligi

Zdjęcia z II zjazdu ekstraligi – Katowice, 4-6.09.2015 roku