Drużyna Chrobrego w finale „Złotej Wieży”

W dniach 1-6 czerwca b.r., czteroosobowa drużyna gnieźnieńskiego Chrobrego przebywała w podkrakowskim Olkuszu, gdzie odbywał się Finał Centralny 54. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”. Ta tradycyjna i bardzo popularna wśród sympatyków szachów impreza stanowi oficjalne drużynowe mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W każdej z ekip występuje dwóch seniorów, junior do lat 18 oraz kobieta, którzy rywalizują w 9-rundowym turnieju drużynowym. W gronie 27 reprezentacji nasz zespół uplasował się na 15 miejscu gromadząc na swoim koncie 9 punktów meczowych (cztery zwycięstwa, remis oraz cztery porażki). Punkty dla Chrobrego zdobyli: Wiesław Banach – 5, Emil Wiśniewski – 3,5, Szymon Banach – 5, Zuzanna Szeląg – 2,5.

 

Pomimo że z osiągniętego rezultatu nie można być oczywiście zadowolonym, to podkreślić należy, że w tegorocznym finale drużyna gnieźnieńska wystąpiła osłabiona brakiem dwojga swoich liderów: Łukasza Bardeli oraz Jagody Gołek, którzy tradycyjnie byli dostarczycielami wielu punktów. Zważywszy na fakt, iż w ubiegłorocznym finale drużyna gnieźnieńska, występująca w silniejszym składzie personalnym, zakończyła rywalizację również na 15 miejscu z dorobkiem 9 punktów, tegoroczny występ postrzegać należy jako odzwierciedlenie aktualnych możliwości naszej ekipy.

W ramach imprez stanowiących uatrakcyjnienie pobytu szachistów w Olkuszu zorganizowano wycieczkę do ruin zamku Rabsztyn oraz na Pustynię Błędowską. W drodze powrotnej nasza drużyna zwiedziła zabytki przemysłowej Łodzi.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki 54 Centralnego Finału „Złotej Wieży” 1-6.06.2012 r.

Zdjęcia z turnieju o „Złotą Wieżę”