Drużyna LKS Chrobry Gniezno dołączyła do Drużyny Szlachetnej Paczki

Szachiści, ich rodziny i znajomi chcą pomóc konkretnej rodzinie, która dziś walczy z biedą. Chcemy skompletować prezent, a wraz z nim ofiarować nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu.

Opis rodziny

Pani Ewelina (40 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Sarę (14 l.) i Filipa (9 l.). Rodzina mieszka w małym, jednopokojowym mieszkaniu, w którym nie ma podstawowego wyposażenia. Obecna sytuacja jest bardzo trudna. Pani Ewelina chce by dzieci wychowywały się w pełnym miłości i spokoju domu. Niespełna miesiąc temu uwolniła się od męża, który ma problemy z alkoholem. Mąż nie pomaga w utrzymywaniu dzieci. Dodatkowym zmartwieniem pani Eweliny jest jej choroba (przewlekła astma). Jedynym źródłem utrzymania jest pensja (1100 zł) oraz zasiłek rodzinny dla dzieci (212 zł). Po odliczeniu wszelkich kosztów związanych z mieszkaniem (1280 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 10 zł. Obecnie rodzina żyje z reszty kredytu jaki wzięła w zeszłym miesiącu na zaległości w opłatach za mieszkanie. Rodzinie nie jest łatwo. Wiele jest przeszkód by cieszyć się tym wielkim darem jakim jest życie. Mąż nie okazuje wsparcia.

Pani Ewelina jest bardzo dumna z swoich dzieci, że nadal potrafią być uśmiechnięte kiedy inne dzieci maja więcej niż one. Kocha je całym sercem, bo to one są najważniejsze. Dla rodziny najważniejszą rzeczą jest żywność i obuwie, gdyż nadchodzi zima. Wdzięczna byłaby również za pralkę, ponieważ obecnie jej nie mają i kobieta musi prać poza domem.

Rodzina najbardziej potrzebuje:

Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, inne produkty żywnościowe: mleko UHT, groch, fasola, paszteciki, obiady w słoikach (nie klopsy, a fasolka po bretońsku najlepiej), paprykarz, majonez, ketchup, płatki czekoladowe, owoce w puszkach.

Obuwie:

Filip – zimowe trapery, rozmiar 36/37

Sara – zimowe botki, rozmiar 40/41

Ewelina – zimowe kozaki płaskie, rozmiar 38/39

Dobrym pomysłem byłoby może wykupienie specjalnego bonu na zakup butów.

Pralka

Produkty można przynosić:

– 5 grudnia na turniej GP o Puchar Dyrektora Mok-u P`10 od godz. 17.30-20.00

– 6 i 7 grudnia na Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego, do sali w Restauracji Lech, ul. Jolenty 5

– 8 grudnia na zajęcia dla grupy początkującej, Mok, godz. 17.00-18.30

– 10 grudnia na zajęcia grupy średniozaawansowanej, Mok, godz. 17.00-19.00

– 11 grudnia na zajęcia dla grupy zaawansowanej, Mok, godz. 17.00-19.00

– 12 grudnia na turniej GP o Puchar Dyrektora Mok, P`7+”3, Mok, godz. 17.30-20.00

Można też – w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości – skontaktować z p. Agatą Szeląg, tel. 728-341-264