Duży sukces reprezentantów Chrobrego w finale „Złotej Wieży”

Duży sukces odniosła reprezentacja Chrobrego Gniezno w Finale Centralnym 59. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”, który rozegrany został w podkarpackiej Chotowej w dniach 28 maja – 2 czerwca 2017 roku.

W zawodach, które stanowiły Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych udział wzięło dwanaście drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Po rozegraniu 9 rund zespół Chrobrego uplasował się na bardzo wysokim, drugim miejscu z dorobkiem 13 punktów meczowych (+6-2=1). Punkty dla naszej ekipy zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 5, Krzysztof Raczyński – 8, Marcel Butyrowski – 6,5, Zuzanna Szeląg – 5.
Oprócz sukcesu drużynowego zawodnicy Chrobrego odnotowali również znaczące sukcesy indywidualne: junior Krzysztof Raczyński zdobył złoty medal za najlepszy rezultat na „seniorskiej”, drugiej szachownicy, wypełniając przy tym normę na mistrza krajowego! Natomiast Marcel Butyrowski zdobył brązowy medal na szachownicy juniora.   

Zobacz także:

Wyniki Finału Centralnego 59. OTSz o „Złotą Wieżę” – Chotowa 28.05-2.06.2017 

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Chojnackiego

Zdjęcie „srebrnej drużyny” autorstwa Krzysztofa Szeląga: