Dwumecz Gniezno – Pszczyna na 16 szachownicach!

W sobotnie przedpołudnie, 17 sierpnia b.r. na terenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano towarzyski dwumecz Gniezno – Pszczyna na 16 szachownicach, tempem po 25 minut dla zawodnika na całą partię. Pierwszy mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu pszczyńskiego w stosunku 10-6, natomiast w rewanżu zanotowano remis 8-8. Zatem po zliczeniu punktów w dwumeczu triumfowała ekipa Pszczyny 18-14. Należy zaznaczyć, że szachiści ze Śląska gościli w Pierwszej Stolicy przez okres dwóch tygodni w ramach wakacyjnego obozu szachowego. W tym czasie uczestniczyli w organizowanych w Gnieźnie imprezach szachowych oraz zwiedzali nasze miasto i jego okolice. Organizator wyjazdu i zarazem prezes Śląskiego Związku Szachowego Paweł Więcek, dziękując za dobre warunki pobytu i miłą atmosferę w czasie sportowej rywalizacji, wyraził nadzieję na zacieśnienie kontaktów między szachistami Gniezna i Pszczyny.

 

Zobacz także:

Wyniki dwumeczu Gniezno – Pszczyna na chessarbitrze

Szczegółowe wyniki dwumeczu Gniezno – Pszczyna oraz zdjęcie obu zespołów