Ekipa Chrobrego w Witkowie

Dziewięcioosobowa ekipa gnieźnieńskiego Chrobrego wzięła udział w XX Nocnym Turnieju Szachowym o Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, który tradycyjnie zorganizowany został w przedświąteczną sobotę w klubie garnizonowym w Witkowie. Rywalizowano na dystansie 11 rund tempem po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. W zawodach zwyciężył mistrz międzynarodowy Klaudiusz Urban z Pocztowca Poznań – 10 punktów, przed mistrzem FIDE Marcinem Steczkiem z Hetmana Konin – 8,5 punktów oraz Damianem Bartkowiakiem z Wieży Kórnickiej Kórnik – 8 punktów. Nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: 8 był Mirosław Sobczak – 6,5 punktów, 10 Adam Dźwikowski, 12 Rafał Nowak, 14 Emil Wiśniewski – wszyscy po 6 punktów, 16 Jan Kujawski, 17 Andrzej Józefczak 21 Karol Nawrocki, który był najlepszym z juniorów, 22 Marek Nawrocki – wszyscy po 5,5 punktów, 23 Szymon Banach – 5 punktów.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju w Witkowie 17.12.2011r.