Festiwale szachowe w Ostródzie, Mikoszewie i Rewalu

W drugiej połowie sierpnia odbywały się w różnych zakątkach Polski tradycyjne festiwale szachowe, na których nie zabrakło zawodników Chrobrego. W XIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym, który odbył się w dniach 16-22 sierpnia w Ostródzie wziął udział Mirosław Sobczak. Nasz reprezentant, w stawce 31 szachistów w grupie A, zgromadził 5 punktów co pozwoliło mu zająć miejsce 11.

W Mikoszewie na IV Festiwalu Szachowym „Bursztynowe Wybrzeże” zagrał Jacek Miętkiewicz. W tygodniowej rywalizacji (21-27 sierpnia) w grupie A, w której zagrało 34 zawodników nasz junior zajął wysokie miejsce 4 gromadząc 6,5 punktów.

Grupa A XXI Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Konik Morski Rewala” (17-28 sierpnia) zgromadziła 64 zawodników w tym dwóch reprezentantów Chrobrego. Nasza juniorka Zuzanna Szeląg zdobyła 6 punktów i zajęła miejsce 8 (w klasyfikacji do rankingu 1800– miejsce 2), a Henryk Biszof z 2,5 punktami uplasował się na miejscu 60.

Zobacz także:

Wyniki festiwalu w Ostródzie

Wyniki festiwalu w Mikoszewie

Wyniki festiwalu w Rewalu

Zdjęcia z festiwali /Mirosław Sobczak, Iwona Miętkiewicz, Krzysztof Szeląg