Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów zakończony

W dniach od 16 do 20 czerwca b.r. rozegrano w Żerkowie koło Jarocina Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach.

Jest to najbardziej prestiżowa impreza dla młodych adeptów szachów na szczeblu województwa, która corocznie stanowi generalny sprawdzian weryfikujący aktualny poziom gry w poszczególnych grupach wiekowych. Celem mistrzostw jest nie tylko wyłonienie medalistów, ale także uzyskanie awansu do wrześniowych mistrzostw międzywojewódzkich, które stanowić będą półfinał mistrzostw Polski juniorów w szachach klasycznych. W tegorocznych mistrzostwach województwa udział wzięła dziesięcioosobowa ekipa juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego. Nasi reprezentanci nie zawiedli i z powodzeniem rywalizowali z – często znacznie bardziej doświadczonymi i utytułowanymi – zawodnikami. Każdy gracz rozegrał po 9 partii. W grupie chłopców do lat 15 (C 15) Szymon Banach zgromadził 6,5 punktów i wywalczył srebrny medal. W pierwszej „10” – premiowanej awansem – zakończyli turniej: w grupie chłopców do lat 11 (C 11) Wojciech Doberschütz, który był 4 (6 punktów); w grupie C 13, Karol Nawrocki był 5 (6 punktów), zaś w grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) Zuzanna Szeląg zakończyła rywalizację na miejscu 8 (5,5 punktów). Pozostali reprezentanci Chrobrego uplasowali się na następujących pozycjach: w grupie C 15, Marek Nawrocki był 11 (5 punktów), w C 13 Piotr Kamiński – 19 (4,5 punktów), a Dawid Nawrocki 29 (3 punkty). W najmłodszej grupie chłopców C 9 bardzo dobry występ zanotował Antoni Kamiński, który był 12 (5 punktów), zaś Krystian Obara 19 (3 punkty). W grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) Aleksandra Hubert zdobyła 3,5 punktów i zakończyła turniej na miejscu 24. Opiekunem juniorów Chrobrego w Żerkowie był Mirosław Sobczak.

 

 

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju dziewcząt do lat 11 (D11)

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców do lat 9 (C 9)

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców do lat 11 (C 11)

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców do lat 13 (C 13)

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców do lat 15 (C 15)

Zdjęcia z FMWJ w Żerkowie czerwiec 2011 r.