Finał „Złotej Wieży” zakończony

W dniach 29 maja – 3 czerwca b.r. zespół gnieźnieńskiego Chrobrego przebywał w Augustowie, gdzie rozgrywany był 53. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”. Ta tradycyjna impreza corocznie stanowi drużynowe mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS.  W tym roku barw Chrobrego bronili seniorzy: Łukasz Bardeli i Emil Wiśniewski, junior Szymon Banach oraz kobieta Grażyna Grzelachowska. W wyrównanej stawce 26 zespołów nasza drużyna uplasowała się na 15 miejscu, zdobywając 9 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki). Punkty dla gnieźnian zdobyli: Łukasz Bardeli – 4, Emil Wiśniewski – 4, Szymon Banach – 4, Grażyna Grzelachowska – 4,5 (wszyscy z 9 partii). Zasłużone zwycięstwo w imprezie odniosła ekipa LKSz GCPiK Czarna I z dorobkiem 16 punktów.

 

Zobacz także:

Finał Ogólnopolskiego Turnieju o „Złotą Wieżę” Augustów maj czerwiec 2011 r. – szczegółowe wyniki

Zdjęcia z finału