Gnieźnieńscy szachiści na Drużynowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniach od 29 maja do 1 czerwca b.r w Szklarskiej Porębie odbyły się Drużynowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych. W stawce 23 czteroosobowych zespołów znalazła się ekipa II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, która we wiosennych eliminacjach wojewódzkich w Zbąszyniu zajęła drugie miejsce i tym samym uzyskała awans do finału ogólnopolskiego. W składzie reprezentacji gnieźnieńskiej „Dąbrówki” znalazło się trzech zawodników naszego klubu – Szymon Banach, Marek Nawrocki, Wojciech Frankowski – oraz na szachownicy kobiecej Paulina Kałużna z Hetmana Żydowo. Szachiści II LO wygrali trzy mecze, dwa zremisowali, w pięciu musieli uznać się za pokonanych, zaś w jednej rundzie pauzowali. Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Szymon Banach – 6,5, Marek Nawrocki – 3, Wojciech Frankowski – 5,5, Paulina Kałużna – 4 (wszyscy z 10 partii). Opiekunem ekipy II LO był nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kamiński.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Drużynowych Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych – Szklarska Poręba, 29.05-01.06.2014 r.

Relacja na stronie sportgniezno.pl

Relacja na stronie II LO w Gnieźnie