Gnieźnieńscy szachiści na turnieju w Wapnie

Aż osiemnaścioro gnieźnieńskich szachistów wzięło udział w zorganizowanym 3 maja b.r. w Wapnie turnieju szachów szybkich (P 15′) .Jest to od kilku lat bardzo silnie obsadzony turniej, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników „królewskiej gry”. Nie inaczej było i tym razem, gdyż na starcie tych dziewięciorundowych zawodów stanęło aż 125 osób, w tym wielu doświadczonych i utytułowanych szachistów. Pewne zwycięstwo odniósł faworyt, arcymistrz Jacek Tomczak z Pocztowca Poznań, który triumfował z kompletem 9 zwycięstw. Wyprzedził mistrzów międzynarodowych: Marcina Szeląga z AZS Poznań i Marcina Sieciechowicza z ASSZ Miedź Legnica – obaj po 7,5 punktów. Spośród zawodników gnieźnieńskich najwięcej punktów – 6,5 zgromadził Wiesław Banach, co pozwoliło mu uplasować się na 10 miejscu. Wysokie miejsca zajęli także pozostali nasi reprezentanci: Adam Dźwikowski był 18 – 6 punktów, Paweł Nawrocki 29, Łukasz Bardeli 32, Szymon Banach 33 – wszyscy po 5,5 punktów, Emil Wiśniewski 40, Marek Nawrocki 50, Ewa Zamiar 51, Kamil Żurawski 53 – wszyscy po 5 punktów, Mirosław Sobczak 62, Karol Nawrocki 63, Zuzanna Szeląg 66 – po 4,5 punktów, Zygmunt Kapeliński 79, Edyta Nawrocka 79 – po 4 punkty, Alan Kajdaniak 95, Szymon Nawrocki 99 – po 3 punkty, Mateusz Żurawski 117 – 2,5 punktów, Julia Zamiar 125 – 1 punkt. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobry występ naszych zawodniczek: Ewy Zamiar i 11-letniej Zuzanny Szeląg, które w klasyfikacji kobiet zdobyły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

W Wapnie wystąpiło także pięciu litewskich szachistów z partnerskiego miasta Radviliskis, którzy od kilku dni goszczą w Pierwszej Stolicy. Zajęli oni następujące miejsca: Albertas Vitartas 20 – 6 punktów, Nikita Pajanok 45, Arunas Zemlickas 46, Raimundas Kisielius 56 – wszyscy po 5 punktów, Andrius Sarauskas 76 – 4 punkty.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju w Wapnie 3.05.2012 r.

Galeria zdjęć z turnieju – Wapno 2012