Gnieźnieńscy szachiści nie próżnują

W piątek, 12 lutego 2010 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy turniej szachowy z cyklu Grand Prix MOK 2010. Tegoroczna edycja tych rozgrywek jest już dwunastą z kolei. Jak co roku startuje w nich liczne grono gnieźnieńskich szachistów, które rywalizuje w zawodach rozgrywanych co dwa tygodnie.

W turnieju inaugurującym rozgrywki roku 2010 zwyciężył Paweł Nawrocki – 9,5 punktów, przed Janem Kujawskim – 9 punktów i Wiesławem Banachem – 8 punktów. Przed turniejem wręczono puchary dla najlepszych zawodników ubiegłorocznej edycji. Pierwsze miejsce i puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w roku 2009 zdobył Mirosław Sobczak, który wyprzedził Kazimierza Kujawskiego i Łukasza Bardeli. W klasyfikacji juniorów triumfował Szymon Banach przed Łukaszem Nowakiem i Jakubem Pogodzińskim. Tymczasem w niedzielę, 7 lutego, w Gorzycach Wielkich odbył się drugi zjazd w ramach rozgrywek Wielkopolskiej IV Ligi Szachowej Seniorów, w której udział biorą dwa zespoły Chrobrego Gniezno. Drugi zespół Chrobrego odniósł trzy cenne zwycięstwa pokonując kolejno drużyny TS-R Hetman Konin 3,5-1,5, M-GOK Gambit Ślesin 4-1 i TTSz Tęcza Turek 3-2. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Kamil Jędrzejewski – 0, Jan Kujawski – 3, Piotr Grzelachowski – 2,5, Emil Wiśniewski – 2,5, Lidia Stelmaszyk – 2,5. Natomiast trzeci zespół Chrobrego uległ drużynie OTSz II Ostrów Wielkopolski w stosunku 1-4, a następnie zremisował z LKS Gorzyczanką Gorzyce Wielkie 2,5-2,5 oraz zwyciężył KTS-W Kalisz 3-2. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Ireneusz Krygier – 1, Radosław Mikołajczyk – 2, Jaromir Dziel – 0,5, Kazimierz Kujawski – 1, Ewa Zamiar – 2. Po rozegraniu pięciu rund, druga drużyna Chrobrego z kompletem punktów plasuje się na pozycji wicelidera, zaś trzecia drużyna Chrobrego zajmuje miejsce czwarte.