Gniezno lepsze od „Reszty Świata”!

W niedzielę, 20 września b.r. odbył się internetowy mecz szachowy pomiędzy reprezentacjami Gniezna i „Reszty Świata”, którego celem było uczczenie Międzynarodowego Dnia Pokoju.

W tej niecodziennej imprezie udział wzięło 26 miłośników królewskiej gry z Francji, Grecji, Litwy i oczywiście Polski. Rywalizacja miała charakter towarzyski i przebiegała na 13 szachownicach, przy których zmierzyli się szachiści dobrani pod względem poziomu gry. O wysokim poziomie sportowym zawodów może świadczyć fakt, że w stawce uczestników znalazło się m.in. troje arcymistrzów, jeden mistrz miedzynarodowy oraz czterech mistrzów FIDE. Każda para rozegrała dziesięć 6-minutowych partii (po 3 minuty dla każdego zawodnika). Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gnieźnian w stosunku 8-5. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom meczu za włączenie się w realizację tej inicjatywy.