Grand Prix 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów zakończona!

W piątek, 7 grudnia b.r. odbył się dziesiąty i zarazem ostatni turniej w ramach rozgrywek Grand Prix 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje tego cyklu organizowane były każdego miesiąca 2012 roku i rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tym razem na starcie stanęło 20 uczestników. W zawodach zwyciężył Łukasz Bardeli, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Wiesława Banacha – 6 punktów oraz Pawła Nawrockiego – 4,5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3 punkty. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 2,5 punktów; w grupie do lat 10 Alan Kajdaniak – 2 punkty; w gronie 14-latków najlepszym juniorem była Zuzanna Szeląg – 3 punkty, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 4 punty.

W klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich 10 turniejów, z których do końcowej punktacji liczyło się każdemu zawodnikowi jego 8 najlepszych występów zwyciężył Łukasz Bardeli z dorobkiem 125,5 punktów przed Wiesławem Banachem – 106 punktów i Szymonem Banachem – 104 punkty. Wśród kobiet najlepszą okazała się 11-letnia Zuzanna Szeląg. W gronie juniorów do lat 8 zwyciężył Mateusz Żurawski, natomiast w grupie do lat 10 Szymon Nawrocki. Najlepszym w klasyfikacji juniorów do lat 14 był Karol Nawrocki, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach. Wszystkie turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski, który na bieżąco przekazywał aktualne wyniki klasyfikacji generalnej.

Podsumowanie rozgrywek z cyklu Grand Prix 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów oraz wręczenie nagród i pucharów jego zwycięzcom nastąpi w sobotę, 8 grudnia b.r. o godzinie 18.30 podczas uroczystej gali jubileuszowej w auli Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki X-go turnieju GP 90-lecia GKSz, 7.12.2012 r.

Klasyfikacja generalna po rozegraniu wszystkich (10) turniejów