Grand Prix Dyrektora MOK 2012 zakończona!

Dobiegły końca całoroczne rozgrywki szachów błyskawicznych w ramach Grand Prix Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Ostatnią imprezą tego cyklu był 11-rundowy turniej klasycznych szachów błyskawicznych (P 5′), który odbył się w piątek, 21 grudnia b.r. i zgromadził 28 miłośników królewskiej gry. Rywalizacja była bardzo zacięta, zaś o końcowych wynikach zadecydowała ostatnia runda. Zwycięstwo odniósł Łukasz Bardeli, który zgromadził 8,5 punktów i wyprzedził Jana Kujawskiego oraz Wiesława Banacha – obaj po 8 punktów. Najlepszą kobietą okazała się juniorka Zuzanna Szeląg – 6 punktów. Wśród juniorów do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 5 punktów, zaś wśród 10-latków najlepszym był Szymon Nawrocki również z dorobkiem 6 punktów. W grupie juniorów do lat 14 zwycięstwo odniósł Karol Nawrocki – 7,5 punktów, natomiast w najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach – 6,5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

 

Tym samym tegoroczna rywalizacja GP Dyrektora MOK dobiegła końca. Była to już XIV edycja tego popularnego wśród szachistów cyklu, w której na starcie stanęło łącznie 62 szachistów z Gniezna, Poznania, Żagania i Stęszewa. Chcąc promować zawodników uczęszczających na jak największą liczbę turniejów tym razem do klasyfikacji generalnej zaliczano wyniki wszystkich dwudziestu zawodów. Pewne zwycięstwo z dorobkiem 379 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Jana Kujawskiego – 323,5 punktów oraz Wiesława Banacha – 234 punkty. Wśród kobiet zasłużone zwycięstwo odniosła 11-letnia Zuzanna Szeląg. W gronie juniorów do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski; wśród 10-latków Szymon Nawrocki. W grupie juniorów do lat 14 zwyciężył Karol Nawrocki, zaś do lat 18 Szymon Banach. Wszystkie turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski, który na bieżąco opracowywał wyniki klasyfikacji generalnej. Uroczyste podsumowanie tegorocznej GP odbędzie się w piątek, 11 stycznia 2013 roku, kiedy to planowana jest inauguracja nowego, XV już cyklu.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki XX turnieju GP Dyrektora MOK (P 5′), 21.12.2012 r.

Końcowa klasyfikacja generalna GP Dyrektora MOK 2012