Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2017 zakończona!

W piątek, 17 listopada b.r. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury ostatni tegoroczny turniej dla dzieci z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK2017. 

Tym razem w imprezie udział wzięło 28 adeptów królewskiej gry. Zawody przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund. Zwycięstwo w kategorii wiekowej powyżej dziesiątego roku życia odniósł z dorobkiem 5 punktów Maciej Stanczewski, który wyprzedził Łukasza Orczykowskiego – 4,5 punktów i Wiktora Jędrysa – 3 punkty. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Mikołaj Gubała, który wyprzedził Nataszę Klimko i Tymoteusza Bakaja – wszyscy po 4 punkty. W grupie wiekowej do lat ośmiu na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Mateusz Różański – 6 punktów przed Filipem Witkowskim – 4 punkty i Karolem Szeszyckim – 3,5 punktów. 

Po podliczeniu punktacji w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix wręczono puchary dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie powyżej dziesięciu lat najlepszym okazał się Maciej Stanczewski – 67 punktów przed Szymonem Konieczką – 61,5 punktów i Łukaszem Orczykowskim – 56 punktów. Nagroda dla najlepszej dziewczynki przypadła Marii Kamińskiej. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Karol Stanisławski – 52 punkty, wyprzedzając Mikołaja Gubałę – 42,5 punktów oraz Lenę Frąckowiak – 41 punktów, która tym samym zwyciężyła w rywalizacji dziewczynek. Natomiast w najmłodszej grupie, do lat 8, zwycięstwo przypadło Adamowi Wiśniewskiemu z dorobkiem 29,5 punktów, który w pokonanym polu zostawił Kamila Kulę – 23,5 punktów i Filipa Witkowskiego – 20 punktów. W rywalizacji dziewczynek triumfowała tu Anna Oszutowska.

Organizatorzy cyklu podziękowali w imieniu dzieci przedstawicielom sponsorów, którymi byli: Firma Usługowo-Produkcyjna ELPOS, Językowa Szkoła Podstawowa PRYMUS i Miejski Ośrodek Kultury. Wszyscy uczestnicy cyklu otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Turnieje tegorocznej GP sędziował Mirosław Sobczak.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki 7 turnieju GP ELPOS-PRYMUS-MOK Gniezno, 17.11.2017

Końcowa klasyfikacja generalna

Zdjęcia autorstwa Beaty Orczykowskiej

Zdjęcia autorstwa Wiesława Banacha