Grand Prix Elpos-Prymus-MOK 2018 zakończona!

W piątek, 23 listopada b.r. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury ostatni turniej dla dzieci z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2018, po którym podsumowano całe tegoroczne rozgrywki. 

Turnieju, w którym udział wzięło 32 adeptów królewskiej gry przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund. Zwycięstwo w kategorii wiekowej powyżej dziesiątego roku życia odniósł z dorobkiem 5,5 punktów Olaf Jagodziński, który wyprzedził Alana Jagodzińskiego – 4 punkty i Mikołaja Stróżyka – 3 punkty. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Karol Stanisławski, który wyprzedził Nataszę Klimko – oboje po 5 punktów i Karola Szeszyckiego – 4,5 punktów. W grupie wiekowej do lat ośmiu na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Leon Szeszycki – 3,5 punktów przed Aleksandrą Łukasik i Oliwierem Radwańskim – oboje po 3 punkty. Nagrody dla triumfatorów wręczył Sławomir Pokładecki z firmy Elpos. 

Po podliczeniu punktacji w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix wręczono puchary dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie powyżej dziesięciu lat najlepszym okazał się Alan Jagodziński – 62 punkty przed Olafem Jagodzińskim – 61 punktów i Maciejem Stanczewskim – 50 punktów. Nagroda dla najlepszej dziewczynki przypadła Marii Kamińskiej – 10 punktów. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Karol Stanisławski – 65,5 punktów, wyprzedzając Mikołaja Gubałę – 42,5 punktów oraz Oskara Radwańskiego. W rywalizacji dziewcząt najlepszą okazała się tutaj Lena Frąckowiak – 39,5 punktów. Natomiast w najmłodszej grupie, do lat ośmiu zwycięstwo z dorobkiem 53 punktów przypadło Aleksandrze Łukasik – 53 punkty, która w pokonanym polu zostawiła Oliviera Radwańskiego – 46 punktów i Krzysztofa Ochotnego – 32 punkty. W rywalizacji dziewczynek triumfowała Aleksandra Łukasik. Puchary dla triumfatorów oraz upominki dla wszystkich uczestników wręczyła Ilona Kolber-Witkowska z Językowej Szkoły Podstawowej Prymus Gniezno.

Organizatorzy cyklu podziękowali w imieniu dzieci przedstawicielom sponsorów, którymi byli: Firma Usługowo-Produkcyjna ELPOS, Językowa Szkoła Podstawowa PRYMUS i Miejski Ośrodek Kultury, a także darczyńcom słodyczy w osobach Anny Szeszyckiej oraz państwa Jagodzińskich. Turnieje tegorocznej GP sędziował Mirosław Sobczak.

Zobacz także:

Wyniki ostatniego turnieju

Klasyfikacja generalna

Zdjęcia nadesłane przez Wiolettę Bakaj

Tak było w roku ubiegłym