Grand Prix „Szachy na basenie” 2012 rozpoczęta!

W sobotę, 21 stycznia b.r. rozegrano pierwszy z zaplanowanych czterech turniejów Grand Prix o Puchar Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka i Rekreacji „Szachy na basenie” 2012.

Na starcie stanęło 44 szachistów z Gniezna, Poznania i Żydowa. Rywalizowano na dystansie 7 rund, w których każdy z graczy dysponował po 15 minut na rozegranie partii. Zwycięstwo odniósł Wiesław Banach, który zgromadził 6 punktów i wyprzedził Emila Wiśniewskiego oraz Pawła Nawrockiego – obaj po 5,5 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4 Mirosław Sobczak – 5,5 punktów, 5 Jan Kujawski, 6 junior Szymon Banach, 7 Przemysław Doberschütz, 8 junior Karol Nawrocki – wszyscy po 5 punktów, 9 junior Piotr Kamiński, 10 Jarosław Orczykowski – obaj po 4,5 punktów. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek turnieju triumfowała juniorka Zuzanna Szeląg, która wyprzedziła Ewę Zamiar i Lidię Stelmaszyk – wszystkie po 4 punkty. W klasyfikacji juniorów do lat 10 najlepszym okazał się Hubert Niemier z Pocztowca Poznań, wyprzedzając Szymona Nawrockiego (obaj po 4 punkty) oraz Alana Kajdaniaka – 3,5 punkty. Wśród juniorów do lat 14 zwyciężył Karol Nawrocki – 5 punktów przed Piotrem Kamińskim – 4,5 punktów i Zuzanną Szeląg – 4 punkty. W gronie najstarszych juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach – 5 punktów i wyprzedził Marka Nawrockiego – 4 punkty i Jakuba Pogodzińskiego – 3,5 punktów.

Organizatorami imprezy był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki. Następny turniej w ramach GP Dyrektora GOSiR rozegrany zostanie w sobotę, 21 kwietnia 2012r.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki GP „Szachy na basenie” 2012 21.01.2012r.

Zdjęcia z GP „Szachy na basenie” 2012 21.01.2012r.

Komunikat wraz z terminarzem kolejnych turniejów