Grudniowy turniej szachów szybkich za nami

W piątek, 2 grudnia odbył się kolejny, ostatni w tegorocznej edycji GP MOK turniej szachów szybkich P 8’+3”. W stawce 14 zawodników, po rozegraniu siedmiu rund zwycięzcą okazał się Dawid Romański, który zgromadził 6 punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Banach5 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Sobczak 4,5 punktów.

W końcowej, indywidualnej klasyfikacji cyklu szachów szybkich triumfował Szymon Banach – 105 punktów, który wyprzedził Mirosława Sobczaka – 104 punkty i Dawida Romańskiego – 75 punktów.

W klasyfikacji drużynowej, w  której występował przynajmniej jeden junior oraz średnia punktów rankingu PZSzach nie przekraczała 2000, pierwsze miejsce zajęła para Zuzanna Szeląg i Mirosław Sobczak -176,5 punktów, drugie Szymon Banach i Mateusz Żurawski – 149 punktów, a na trzecim miejscu uplasowali się Wiesław Banach i Maksymilian Łepski -129 punktów.

Turnieje  sprawnie sędziował  Kamil Żurawski.

O terminie podsumowania i wręczenia nagród zwycięzcom XVIII edycji GP o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w szachach szybkich poinformujemy na stronie internetowej.

Na następną piątkową imprezę w ramach GP MOK zapraszamy 9 grudnia. Odbędzie się wówczas turniej szachów błyskawicznych P’5. Pierwsza runda o 17.45. Zapisy do 17.30.

Zobacz także:

Wyniki X turnieju GP Dyrektora MOK w szachach szybkich-Gniezno 02.12.2016r

Klasyfikacja indywidualna po X turniejach

Klasyfikacja drużynowa po X turniejach

Zdjęcia z turnieju- K.SZ.