Historyczny awans gnieźnieńskich szachistów do I ligi juniorów!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się drużyna Frupp Chrobry Gniezno w zorganizowanych w dniach 23-31 lipca b.r. w podkarpackim Iwoniczu ogólnopolskich rozgrywkach II ligi juniorów. W zawodach, które stanowiły Drużynowe Mistrzostwa Polski nasi reprezentanci zdobyli brązowy medal i – co ważne – po raz pierwszy w historii klubu wywalczyli awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi juniorów.

 

W gronie 31 sześcioosobowych (2 juniorów starszych, 2 juniorów młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza) drużyn z całego kraju nasza ekipa wywalczyła premiowane awansem do I ligi juniorów trzecie miejsce. W jedenastu rozegranych meczach Frupp Chrobry odniósł 6 zwycięstw, poniósł 2 porażki, zaś w 3 potyczkach odnotował remis. Punkty dla gnieźnieńskiego zespołu na poszczególnych szachownicach zdobyli: Krzysztof Raczyński – 8,5, Piotr Kamiński – 5, Jacek Miętkiewicz – 7, Maksymilian Łepski – 4, Zuzanna Szeląg – 7, Joanna Furtak – 6,5 – wszyscy z 11 partii. Trenerem i opiekunem naszych juniorów w Iwoniczu był mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. Udział drużyny w rozgrywkach II ligi juniorów był możliwy dzięki wsparciu sponsora – poznańskiej firmy Celiko S.A. oraz Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Kilka zdań od Zuzy Szeląg:

Po dziewięciu godzinach podróży dotarliśmy do Iwonicza na II ligę juniorów. Na miejscu wszyscy poznaliśmy naszą nową zawodniczkę Joasię. Okazała się bardzo sympatyczna i szybko zaaklimatyzowała się w naszej drużynie. Codziennie od godziny 9.00 dawaliśmy z siebie wszystko przy szachownicy, a w czasie wolnym odpoczywaliśmy, graliśmy w siatkówkę i braliśmy udział w imprezach towarzyszących mistrzostwom takich jak turniej piłki nożnej czy ognisko. Nie obyło się bez przykrych porażek, „szachowych wpadek” i niedociągnięć w decydujących momentach. Atmosfera w drużynie była jednak nieraz lepsza niż sytuacja na niektórych szachownicach. Zawsze w trudnych momentach się wspieraliśmy i bardzo pomagał nam nasz trener i opiekun, pan Krzysztof. Otrzymywaliśmy też miłe wiadomości od kibiców i trenerów z Gniezna. Po 11 rundach wszyscy cieszyliśmy się z medalowego miejsca i wywalczonego awansu do I ligi!

Zobacz także:

Strona mistrzostw

Wyniki na chessarbiter

Zdjęcia