I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOSiR zakończony

W dniach od 11-15 sierpnia b.r. na terenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywał się I turniej szachowy o puchar jego dyrektora.

Organizatorem – oprócz GOSiR-u – był klub szachowy Chrobry Gniezno. Na starcie stanęło blisko 60 zawodników z takich szachowych ośrodków jak: Warszawa, Poznań, Kalisz, Konin, Ślesin, Środa Wielkopolska, Puszcza Mariańska, Dobiejewo, Durmersheim (Niemcy) oraz oczywiście Gniezno. Rywalizowali oni w trzech grupach turniejowych wyodrębnionych według posiadanych kategorii szachowych. Dziewięciorundowy turniej główny (turniej A), przeznaczony dla zawodników posiadających minimum II kategorię, zdominowali zawodnicy Chrobrego Gniezno, którzy uplasowali się na pierwszych sześciu pozycjach. Triumfował Łukasz Bardeli, który wyprzedził Jana Kujawskiego – obaj po 7 punktów oraz Adama Dźwikowskiego – 6,5 punktów. Na kolejnych miejscach turniej zakończyli: 4 – Mirosław Sobczak z dorobkiem 6 punktów, 5 Wiesław Banach, 6 junior Marek Nawrocki – obaj po 5,5 punktów, 7 junior Tomasz Kałużny z AZS Poznań, 8 junior Szymon Banach z Chrobrego Gniezno, 9 junior Wojciech Niedbała z UMKS Na Pięterku Poznań, 10 Bernd Sauer z SC Durmersheim – wszyscy po 5 punktów. Cieszy dobra dyspozycja czołowych zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w dniach 1-9 września rywalizować będą w nadmorski Łazach w rozgrywkach ogólnopolskiej II ligi seniorów. W turnieju dla zawodników z III i IV kategorią szachową (turniej B) zwyciężył Michał Szymanderski z UKS Gim-2 Środa Wielkopolska z dorobkiem 7,5 punktów, przed juniorką Zuzanną Szeląg z Chrobrego Gniezno – 7 punktów i juniorem Aleksandrem Kusiem z KSz Lech-WSUS Poznań – 6,5 punktów. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: 4 Marek Romański, 5 junior Dawid Romański – obaj z Dobiejewa, 6 Damian Krasiński z Chrobrego Gniezno – wszyscy po 6 punktów. Siódmy był Dariusz Koliński z UKS Hetman Puszcza Mariańska – 5,5 punktów, 8 juniorka UMKS Na Pięterku Poznań Marika Kostecka – 5 punktów, 9 i 10 utalentowani juniorzy Chrobrego Gniezno: Antoni Kamiński – 5 punktów oraz Szymon Nawrocki – 4,5 punktów. Natomiast w sześciorundowym turnieju C, przeznaczonym dla dzieci z V kategorią lub nie posiadających jeszcze kategorii najlepszym okazał się zawodnik Chrobrego Gniezno Wojciech Kukorowski, który zgromadził 4,5 punktów i wyprzedził dwóch swoich kolegów klubowych Macieja Kaniewskiego i Mateusza Żurawskiego – obaj po 4 punkty. Na kolejnych miejscach rywalizację zakończyli: 4 Wiktor Dembny z KTSz-W Kalisz – 4 punkty, 5 Jan Kukorowski – 3,5 punktów, 6 Szymon Walkowiak – 3 punkty (obaj Chrobry Gniezno), 7 Maria Kamińska z Gniezna – 1 punkt. Podczas turniejów kilku zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe: w turnieju A: Adam Dźwikowski – norma kandydata na mistrza, Szymon Banach – norma na I kategorię, Bernd Sauer – norma na II kategorię. W turnieju B normy na III kategorię zdobyli Marek i Dawid Romańscy oraz Damian Krasiński, zaś na IV kategorię Mikołaj Poremski, Kamil Krasiński i Krzysztof Obara. W turnieju C normy na V kategorię wypełnili Wojciech i Jan Kukorowscy. Wszystkie turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski z Gniezna.

Warto zaznaczyć, że tego typu impreza szachowa (organizowana w ciągu kilku dni podczas letnich wakacji) odbyła się w Pierwszej Stolicy po raz pierwszy. Zważywszy na dobrą frekwencję oraz pochlebne opinie o organizacji turnieju i warunkach zakwaterowania, należy mieć nadzieję, że będzie kontynuowana w latach kolejnych.

Zobacz więcej:

Wyniki turnieju A

Wyniki turnieju B

Wyniki turnieju C

Galeria zdjęć