II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOSiR zakończony!

W dniach 10-15 sierpnia b.r. odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szachy na basenie”.

Organizatorem – oprócz GOSiR-u – był klub szachowy Chrobry Gniezno. Na starcie stanęło 44 zawodników z takich szachowych ośrodków jak: Katowice, Poznań, Pszczyna, Imielin, Żnin, Kostrzyn Wielkopolski, Witkowo oraz oczywiście Gniezno. Rywalizowali oni w dwóch grupach turniejowych wyodrębnionych według posiadanych kategorii szachowych. Dziewięciorundowy turniej główny (open A), przeznaczony dla zawodników legitymujących się przynajmniej II kategorią szachową, był bardzo wyrównany, zaś o końcowych rozstrzygnięciach zdecydowała dopiero ostatnia runda rywalizacji. W turnieju triumfował jego faworyt, Łukasz Bardeli z Chrobrego Gniezno, który zgromadził 7,5 punktów i wyprzedził juniorów: Piotra Muchę z Hetmana Katowice – 7 punktów oraz Szymona Banacha z Chrobrego Gniezno – 6,5 punktów. O wysokim poziomie sportowym rozgrywek może świadczyć fakt, że obaj wspomniani juniorzy wypełnili normy na tytuł kandydata na mistrza. Na kolejnych miejscach turniej zakończyli: 4 – Włodzimierz Kałużny z AZS-u Poznań z dorobkiem 6 punktów, 5 – junior Radosław Dzierżak z Diagonalii Imielin, 6 – junior Dawid Janulek z PSSz Pszczyna – obaj po 5,5 punktów. Turniej B, dla pozostałych zawodników, zdominowali zawodnicy miejscowego Chrobrego, którzy uplasowali się na pierwszych pięciu pozycjach. Zwyciężyła juniorka Zuzanna Szeląg z dorobkiem 8,5 punktów przed Damianem Krasińskim – 8 punktów oraz juniorem Kamilem Krasińskim – 7,5 punktów. Na miejscu 4 rywalizację zakończył junior Mikołaj Poremski, na 5 Marek Romański, zaś na 6 junior Fryderyk Kowalczyk z PSSz Pszczyna – wszyscy po 5 punktów. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski z Gniezna.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju A, Gniezno, 10-15.08.2013 r.

Szczegółowe wyniki turnieju B, Gniezno, 10-15.08.2013 r.

Zdjęcia z rywalizacji oraz uroczystości zakończenia turnieju „Szachy na basenie”

Relacja Telewizji Gniezno