Intensywny weekend szachistów Chrobrego

Bardzo intensywny dla szachistów Chrobrego był mijający weekend. Nasi zawodnicy rywalizowali w trzech turniejach rozegranych na platformie lichess.org.

W piątek, 4 grudnia odbył się siódmy turniej o Puchar Dyrektora MOK. W 7-rundowych zawodach rozegranych tempem 7+4 udział wzięło 16 zawodników. Zwyciężył z dorobkiem 6,5 punktów Donatas Kisonas, który wyprzedził Szymona Banacha 6 punktów i Mirosława Sobczka – 4,5 punktów. Najlepszym juniorem do lat 10 był Michał Górecki, zaś do lat 14 Karol Stanisławski. 

Turniej sprawnie sędziował Kamil Żurawski. Najbliższy turniej z tego cyklu odbędzie się w piątek, 11.12 o godzinie 17.45. 

Wyniki turnieju

Klasyfikacja indywidualna po 7 turniejach

Klasyfikacja drużynowa po 7 turniejach

Natomiast w sobotę, 5 grudnia rozegrano ostatni z turniejów GP Elpos-Prymus-MOK w grupie A. W zawodach przeznaczonych dla zawodników z rankngiem 1400-1900, rozegranych tempem P 10′ na dystansie 6 rund zwyciężył Michał Górecki 5,5 punktów, wyprzedzając Karola Szeszyckiego – 4 punkty i Annę Oszutowską – 3,5 punktów, która jednocześnie była najlepszą zawodniczką turnieju.

W klasyfikacji generalnej cyklu triumfował Karol Stanisławski z dorobkiem 68,5 punktów przed Michałem Góreckim – 55 punktów i Oskarem Radwańskim – 39,5 punktów. Najlepszą zawodniczką cyklu była Anna Oszutowska – 39 punktów. 

 

Sobotni turniej jak i cały cykl sprawnie sędziował Szymon Banach. 

Wyniki turnieju

Klasyfikacja końcowa Elpos-Prymus-MOK 2020 w grupie A

Również w sobotę, 5 grudnia zorganizowano dla najmłodszych młodszych adeptów królewskiej gry, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szachami Turniej Mikołajkowy. W 6-rundowych zawodach rozegranych tempem 10 minut + 4 sekundy na starcie stanęło 10 uczestników. Zwyciężył w kompetem punktów Franciszek Błochowiak, który wyprzedził Maksymiliana Żelazowskiego – 5 punktów i Iwo Maciejewskiego – 3 punkty. 

Turniej sędziował Szymon Banach 

Wyniki turnieju