Dwanaście medali juniorów w Ślesinie!

Aż dwanaście medali przywieźli młodzi szachiści Chrobrego z rozegranych w Ślesinie w dniach 13-14.04. b.r. Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów – strefa wschodnia. Gnieźnieńscy zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 7 grupach turniejowych i w każdej z nich wywalczyli przynajmniej jeden medal. Wśród najmłodszych zawodniczek, do lat 9 (grupa D9), Dorota Doberschütz zgromadziła 5,5 punktów, co dało jej srebrny medal, zaś Julia Zamiar zakończyła rywalizację z 4 punktami, co pozwoliło jej uplasować się na miejscu 8, a jednocześnie wypełnić normę na V kategorię szachową. W najmłodszej grupie wiekowej chłopców (C9) Mateusz Żurawski wywalczył 6 punktów i tym samym również zapewnił sobie srebrny medal. Wojciech Kukorowski zakończył zawody na miejscu 5, gromadząc 5 punktów. Wśród 9-latków bardzo dobrze zaprezentował się też rozpoczynający „przygodę z królewską grą” Aleksander Łepski, plasując się na 12 miejscu z dorobkiem 4 „oczek”. Grupa chłopców do lat 11 (C11) została całkowicie zdominowana przez juniorów Chrobrego. Reprezentowało w niej nasz klub 5 juniorów i zajęli oni pierwsze 5 miejsc!i Jacek Miętkiewicz i Antek Kamiński, którzy – po remisie w bezpośrednim pojedynku i zdobyciu 6,5 punktów – zakończyli rywalizację ex aequo na pierwszym miejscu, gdyż wszystkie czynniki punktacji pomocniczej mieli dokładnie takie same. Obu przyznano zatem złote medale. Srebrny „krążek” wywalczył Jan Kukorowski – 5 punktów, zaś brązowy Szymon Nawrocki – 4 punkty. Na kolejnym miejscu turniej zakończył Krzysztof Matysiak – 3,5 punktów. Wśród dziewcząt do lat 13 (D13) pewne zwycięstwo odniosła Edyta Nawrocka, wygrywając wszystkie partie. W grupie wiekowej chłopców do lat 13 (C13) nie zawiódł Wojciech Doberschütz, który pewnie wywalczył 5,5 punktów i tym samym brązowy medal. Na miarę swoich obecnych możliwości spisał się także Mikołaj Poremski, kończąc zawody na miejscu 11 (3 punkty). Bardzo dobrze wypadli też nasi juniorzy starsi: w grupie chłopców do lat 15 (C15) triumfował Karol Nawrocki – 6 punktów, który wyprzedził Piotra Kamińskiego – 5,5 punktów. Na 8 miejscu turniej zakończył Dawid Romański – 2 punkty, zaś na 9 Kamil Żurawski – 1 punkt. W najstarszej grupie, do lat 18 (C18) walka o zwycięstwo była wewnętrzną sprawą zawodników Chrobrego: wygrał Szymon Banach przed Markiem Nawrockim – obaj po 6,5 punktów; na miejscu 7 uplasował się Jakub Pogodziński (we wszystkich wymienionych grupach – oprócz D13 – rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund).

 

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 12 medali w tym 6 złotych 4 srebrne i 2 brązowe. Tym samym w prowadzonej klasyfikacji drużynowej mistrzostw juniorzy Chrobrego okazali się najlepsi, zdecydowanie wyprzedzając drużyny Gambitu Ślesin, Smecza Konin oraz pozostałe ekipy startujące w półfinałach.

Oficjalna lista osób awansujących do czerwcowych finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów zostanie podana przez Wielkopolski Związek Szachowy. Jednak zgodnie z regulaminem wiadomo, że do finałów awans uzyskują zawodniczki i zawodnicy, którzy w grupie 16 osobowej lub większej uplasowali się na miejscach 1-8, zaś w grupach mniej licznych (poniżej 16 uczestników) zdobywcy miejsc 1-6 (przy czym posiadacze I kategorii szachowych nie blokują miejsc awansu, gdyż udział w finałach mają zagwarantowany).

Zobacz także:

Grupa przedszkolna

  Grupa C-9

  Grupa D-9

  Grupa C-11

   Grupa D-11

    Grupa C-13

     Grupa D-13

      Grupa CD-15

          Grupa CD-18

            Zdjęcia nadesłane przez Przemysława Doberschütza