Jubileuszowy turniej szachowy przeszedł do historii!

W niedzielę, 11 grudnia b.r. w restauracji Europejska w Gnieźnie odbył się jubileuszowy turniej z okazji 100-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. W zawodach rozegranych tempem 10’+4” na dystansie 9 rund udział wzięło 43 zawodników. Zwyciężył Jan Skrzypiński przez Markiem Zakrzewskim oraz Krzysztofem Chojnackim, który jednocześnie był najlepszym wśród gnieźnian. Najlepszą zawodniczką Chrobrego okazała się Anna Oszutowska, która triumfowała również w klasyfikacji juniorek. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Joanna Zakrzewska, zaś najlepszym wśród seniorów powyżej 60 roku życia Jerzy Kot. W klasyfikacji juniorów najlepszymi okazali się: do lat 10 – Jan Szeszycki, do Lat 14 – Jan Skrzypiński, zaś do lat 18 Kacper Roj.

Turniej stanowił ostatnią imprezę w ramach tegorocznej Grand Prix Wielkopolski w szachach szybkich. Puchary za zwycięstwa w całym cyklu otrzymali z rąk prezesa Wielkopolskiego Związku Szachowego, a jednocześnie wiceprezesa Polskiego Związku Szachowego Szymona Pieczewskiego Marek Zakrzewski w klasyfikacji mężczyzn oraz Joanna Zakrzewska w klasyfikacji kobiet.

Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach

Wyniki turnieju

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krzysztofa Szeląga

Zdjęcia z zakończenia turnieju