Juniorzy Chrobrego jadą do parlamentu!

Bardzo dobrze spisali się juniorzy Chrobrego, którzy brali udział w turniejach organizowanych pod hasłem „Szachiści grają dla Polonii”. Główną nagrodą dla zwycięzców w grupach do lat 12 jest wyjazd w I kwartale 2014 roku na finał tej imprezy do polskiego parlamentu, który objął turnieje swoim patronatem. Z 5-rundowego turnieju zorganizowanego 6 grudnia w Żninie awans uzyskali bracia Jan i Wojciech Kukorowscy. Jaś z kompletem punktów zwyciężył w grupie klas IV-VI szkół podstawowych, zaś Wojtek z dorobkiem 4,5 punktów był najlepszy wśród dzieci z klas III i młodszych. W tym samym turnieju, w gronie gimnazjalistów, Dawid Romański był drugi.

 

Natomiast z turnieju rozegranego w sobotę, 14 grudnia w Wałczu awans uzyskała Zuzanna Szeląg. Popularna „Zuzka” po raz kolejny nie dała najmniejszych szans zarówno rywalom jak i rywalkom i z kompletem punktów na koncie uzyskała awans do ogólnopolskiego turnieju finałowego.

Naszym juniorom gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

Zobacz także:

Wyniki turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, szkoły podstawowe, kl. IV-VI – Żnin, 6.12.2013 r.

Wyniki turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, szkoły podstawowe, kl. III i mł. – Żnin, 6.12.2013 r.

Wyniki turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, szkoły gimnazjalne – Żnin, 6.12.2013 r.

Strona wałeckiego turnieju „Szachiści grają dla Polonii” – Wałcz, 14.12.2013 r.

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga