Juniorzy Chrobrego na medal!

Duży sukces odnieśli juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w sobotę i niedzielę, 29 i 30 stycznia b.r. z powodzeniem rywalizowali w Mikorzynie koło Konina w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi juniorów. Należy podkreślić, że był to pierwszy od kilku lat występ młodych gnieźnieńskich szachistów w zawodach ligowych.

Duży sukces odnieśli juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w sobotę i niedzielę, 29 i 30 stycznia b.r. z powodzeniem rywalizowali w Mikorzynie koło Konina w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi juniorów. Należy podkreślić, że był to pierwszy od kilku lat występ młodych gnieźnieńskich szachistów w zawodach ligowych. W gronie 16 wielkopolskich zespołów, z których większość dysponowała znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami, nasza drużyna uplasowała się na medalowym, trzecim miejscu, sprawiając tym samym sporą niespodziankę. Choć bezpośredni awans do przyszłorocznych rozgrywek III ligi juniorów uzyskały dwie drużyny, to jednak istnieje spora szansa, że – ze względów regulaminowych – w gronie trzecioligowców znajdzie się również młoda ekipa Chrobrego Gniezno. Rozgrywki zakończyły się pewnym zwycięstwem drużyny Wieniawy Leszno, która wygrywając wszystkie 7 meczów zgromadziła 14 punktów i wyprzedziła Wicher II Zbąszyń – 12 punktów oraz Chrobrego Gniezno – 9 punktów. W zespole gnieźnieńskim wystąpiło w sumie 8 zawodników (6 ze składu podstawowego + 2 rezerwowych), którzy w poszczególnych rundach punktowali w następujący sposób: Szymon Banach – komplet 7 punktów z 7 partii (najlepszy indywidualny wynik na pierwszej szachownicy), Łukasz Nowak – 6 punktów z 7 partii (trzeci indywidualny wynik na drugiej szachownicy), Karol Nawrocki – 3 punkty z 4 partii, Marek Nawrocki – 2,5 (z 4), Zuzanna Szeląg – 1 (z 7), Edyta Nawrocka – 2 (z 7), Szymon Dopierała – 0 (z 3), Wojciech Doberschütz – 2 (z 3). Kapitanem ekipy gnieźnieńskiej oraz jej opiekunem w Mikorzynie był Krzysztof Szeląg.

 

Zobacz także:

IV liga juniorów – 29-30.01.2011 Mikorzyn – wyniki

zdjęcia z rozgrywek IV ligi juniorów