Juniorzy Chrobrego na medal!

Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego w rozegranym w minioną sobotę, 31 maja w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Półfinale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów szachach.

W stawce ponad dziewięćdziesięciu adeptów królewskiej gry z regionu Wielkopolski wschodniej nasi młodzi szachiści wywalczyli w sumie 13 medali, a jednocześnie tyle samo miejsc premiowanych awansem do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, które odbędą się w dniach 13-18 czerwca w Żerkowie. W najmłodszej grupie chłopców, do lat 9, Aleksander Łepski był trzeci. W grupach chłopców do lat 11 komplet medali „powędrował” do zawodników Chrobrego: pierwszy był Wojciech Kukorowski, drugi Mateusz Żurawski, zaś trzeci Maksymilian Łepski. Na trzynastym miejscu w tej grupie uplasował się Norbert Walczak. Identyczna sytuacja miała miejsce w grupie chłopców do lat 13: zwyciężył Jacek Miętkiewicz, który wyprzedził swoich kolegów klubowych Antoniego Kamińskiego i Jana Kukorowskiego. Dziewiąte miejsce w tej grupie zajął Szymon Nawrocki, a 12 Krzysztof Matysiak. W grupie chłopców do lat 15 zwyciężył Piotr Kamiński z Chrobrego Gniezno. Występująca „gościnnie” w tej grupie Zuzanna Szeląg – która ma zagwarantowany udział w Żerkowie – zdobyła medal brązowy, zaś jej kolega klubowy Dawid Romański ukończył rywalizację ma miejscu czwartym. W najstarszej grupie chłopców, do lat 18, również triumfował gnieźnieński junior – Kamil Żurawski. Nie zawiodły także nasze juniorki: w grupie dziewczynek do lat 9 najlepszą okazała się Maria Kamińska, w grupie do lat 11 i 15 „srebro” wywalczyły odpowiednio Julia Zamiar i Edyta Nawrocka. Zawody sprawnie sędziowali Piotr Przybylski i Mirosław Sobczak.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów – strefa wschodnia – Gniezno, 31.05.2014 r.

grupa C 9

grupa C 11

grupa C 13

grupa C 15

grupa D 9

grupa D 11

grupa D 13

grupy C 18, D 15, D 18

Zdjęcia nadesłane przez Emila Wiśniewskiego